Jak dbać o kalosze?

Jak dbać o kalosze

Choć produkowane są z najwyższej jakości tworzywa PCV, co gwarantuje im dobrą wytrzymałość mechaniczną, nawet one wymagają regularnej pielęgnacji. Nie jest to jednak na szczęście specjalnie czasochłonne, a zadbane kalosze posłużą Twojemu dziecku przez długie lata i zawsze będą wyglądać tak samo pięknie, jak na początku. W tym artykule zgromadziliśmy najważniejsze wskazówki dotyczące czyszczenia i konserwacji tego typu obuwia. Mamy nadzieję, że Ci się przydadzą :)

Pielęgnacja kaloszy dziecięcych - o czym pamiętać?

Z ich czyszczeniem na pewno nie będziesz mieć jakichkolwiek problemów. Przede wszystkim warto pamiętać, aby zrobić to od razu, gdy tylko wrócisz do domu. Zdecydowanie łatwiej będzie Ci wówczas usunąć nagromadzone na powierzchni kaloszy błoto i inne zanieczyszczenia. Nie zwlekaj z tym zbyt długo, bo gdy zabrudzenia zaschną, pozbycie się ich zajmie Ci już dużo więcej czasu.

Do czyszczenia używaj zwykłej, bawełnianej szmatki bez dodatku detergentów. W zupełności wystarczy, jeżeli nasączysz ją w letniej wodzie. Dokładnie przetrzyj powierzchnię obuwia, nie pomijając żadnych miejsc. Później buty pozostawiamy do wyschnięcia w temperaturze pokojowej, w którym nie będą narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Pamiętaj również, aby nie umieszczać ich na grzejniku lub w jego okolicy, bo może to spowodować zbyt mocne wysuszenie tworzywa, a w konsekwencji pojawienie się nieestetycznych pęknięć.

Jak konserwować kalosze dziecięce?

Aby nieco zmiękczyć gumę i uchronić ją przed pękaniem, obuwie należy warto co jakiś czas zaimpregnować z użyciem naturalnego oleju roślinnego bądź jednym ze specjalnych środków, które dodatkowo zabezpieczą buty przed blaknięciem z uwagi na działanie promieniowania UV. Ich zakup nie jest jednak konieczny - zwykły olej też dobrze spełni swoją rolę tworząc szczelną warstwę ochronną na powierzchni materiału. Nanieś go po prostu na powierzchnię butów miękką gąbką i pozostaw do wyschnięcia.

Jak widzisz, zarówno konserwacja, jak i czyszczenie oferowanych przez nas kaloszy dla dzieci, to bardzo proste czynności, które wykonasz w ciągu dosłownie kilku minut. Obuwie tego typu dostępne jest w naszym sklepie online w rozmiarach 19-35. Zamów je w atrakcyjnej cenie i chroń wrażliwe stópki swojej pociechy przed przemoczeniem!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl